Výzva k podepsání petice na podporu Izraele

14.2.2024

Progresivní židovská komunita Ec chajim Praha děkuje vládě ČR za konstantní podporu Státu Izrael v obraně proti terorismu.

Soucítíme s trpícími na obou stranách probíhajícího konfliktu včetně obyvatel Gazy a truchlíme za všechny zmařené životy. Modlíme se za mír mezi Izraelci a Palestinci, aby došlo k naplnění vize proroka Izajáše: „A nepozvedne národ meč proti národu a nebude se již nikdo učit válce!“

Cítíme však potřebu zdůraznit, že viníkem současné situace je palestinská teroristická organizace Hamás, která se 7. října 2023 dopustila brutálních zvěrstev na izraelském civilním obyvatelstvu včetně dětí a starců a stále zadržuje více než sto rukojmích z izraelské strany. Hamás nemá zájem o nalezení mírového a konstruktivního řešení, jelikož pouze usiluje o zničení Izraele. Při uskutečňování této své vize neváhá obětovat životy civilistů na obou stranách.

Pro zločiny Hamásu neexistuje žádné ospravedlnění a Izrael má plné právo se bránit. Proto jsme se rozhodli podpořit děkovný dopis vládě ČR, který iniciovali psychologové Martin Mahler, Helena Klímová a Věra Roubalová Kostlánová.

Prosíme naše členy a sympatizanty, aby si ho přečetli a v případě, že uznají za vhodné, aby připojili své podpisy.

https://www.petice.com/dopis_vlad_r_podpora_vladni_politiky_vi_izraeli?fbclid=IwAR0sRxp7YjKtsh8foEyLgADudgXPgHD0lM2orBa_dN1iKyaTmch_ju3srm8#form